Soliidne ja vastupidav aia lahendus sinu kodule

Silikaattellisest aiapostid

Loe edasi

POSTIVUNDAMENT

Kõigepealt tuleb aiapostile teha vundament. Vundamendi sügavus vali külmumissügavuse järgi (1,5 … 2,3 m), siis ei hakka postid talvel liikuma. Vundamendiposti võib tellida nii valmiselemendina kui valada kohapeal raketisega või ilma. Kindlama liite postiga saab, kui vundamendi armatuurteras (näiteks ∅=6 mm) ulatub betoonist südamikku. Betooniks sobib hästi Silikaadi külmakindel kuivbetoon C20.

AIAPOSTI MOODUL

Vundamendile paigaldatavale hüdroisolatsioonile teha väikesed augud vundamendist väljaulatuvate armatuurvarraste läbi toomiseks. Aseta paigaldamise rakis alumisele kihile ning täida Silikaadi müürimördiga M10. Tasanda mördi kiht, eemalda rakis. Seejärel niisuta järgmine postimoodul ja aseta kohale. Rakise kasutamine teeb sirge posti saamise lihtsaks.

AIA KINNITUSLATT

Õigele kõrgusele mördi sisse aseta aia kinnituslatt. Selle külge saab hiljem poltidega kinnitada puidust roovid või metallist aiapaneeli.

BETOONIST SÜDAMIK

Kui postimoodulitega on vajalik kõrgus saavutatud, armeeritakse keskelt tühi südamik nelja metallvardaga ning valatakse betooni täis. Vardad on soovitav eelnevalt siduda vundamendist väljaulatuvate armatuurvarrastega. Nii saadakse ühtne terviklahendus. Hea valik on Silikaadi külmakindel kuivbetoon C20.

AIAPOSTI MÜTS

Betoonist müts kaitseb silikaatkive vihmavee eest. Müts paigaldatakse viimasena. Selle võib asetada otse betoonisegu kihile.

Lae juhend alla:

Silikaadist aiapost 1
Silikaadist aiapost 2

 

Leia edasimüüja
Leia edasimüüja