Parim liivakastiliiv on puhas ja pehme

Loe edasi

Liivakastis mängimine arendab laste loovust ja kujutlusvõimet, julgustab neid katsetama ja üha uuesti proovima. Liivaga mängimine arendab laste peenmotoorikat ja mõjub neile rahustavalt.
Kuna liivakast on väike ja kinnine ruum, õpetab seal mängimine lapsi teistega suhtlema, nendega arvestama ja oma mänguasju jagama. Kui on muidugi samaealisi lapsi, kellega mängida. Aga kui ei olegi, siis mängivad ka koolilapsed oma väiksemate õdede-vendadega liivakastis meelsasti.

Millist liiva tuleks aga kasutada, et lapsed sellega mängimisest rõõmu tunda saaksid?

Hea liivakastiliiv ei määri riideid ega sisalda mingit sodi

Keegi ei keela oma laste liivakasti liiva hankida mõne sõbra või tuttava käest, kelle maa peal juhtub selline liivaauk olema. Otse loodusest toodud materjaliga saab kahtlemata mängida, aga see ei pruugi olla nii puhas kui spetsiaalne liivakastiliiv, mis on pestud, puhastatud ja täpselt paraja sõmerusega.

Parim liivakastiliiv on puhas, see ei tolma ega määri riideid ning selle sees ei leidu midagi ohtlikku.

Kuidas selline mängumaterjal valmib?

Meie kaevandame oma liiva Männiku liivakarjäärist, vee alt. Veepõhjast üles pumpamisega pestakse liiv läbi ning eemaldatakse liiva seest savitükid ja kõik muu üleliigne, jääb ainult puhas liiv.

Seejärel transporditakse liiv kuivliivatsehhi, kus see spetsiaalsetes trumlites kõrge temperatuuri juures kuivatatakse. Temperatuur on nii kõrge, et liiva sees hävineb ka seal leiduv orgaanika. Oleme kindlad, et selline liiv on täiesti puhas ja ohutu.

Pärast kuivatamist läheb liiv sõelumisele, mille tulemusena tekib mitmeid erineva jämedusastmega liivasid. Mänguliiva sõelume spetsiaalselt nii, et see hakkaks hästi kokku, ei tolmaks liigselt ega määriks riideid. Nii kerkivad lossid ja kindlused kergema vaevaga kõigile.

Liivakastiliiv on mugavalt pakendatud

Mänguliiv on pakitud 25 kilostesse kottidesse, mida on mugav transportida. Ka vajaminevat kogust on pakitud liiva puhul lihtne arvestada: 1 m² liivakasti soovitame osta 14 pakki liiva, nii on mängumaterjali kastis piisavalt ja seda jätkub nii kookide kui losside meisterdamiseks.

Üldine soovitus on liiv iga kahe aasta tagant välja vahetada, sest see läheb ajaga mustaks ning selle sisse tekib lehe-, muru- jm sodi. Ka võib juhtuda, et väiksed koogimeistrid on liiva lihtsalt mööda hoovi laiali tassinud.

Kus liivakastiliiva müüakse?

Liivakastiliiva müüvad suuremad ehituspoed ning seda saab osta ka meie juurest Männikult. Meie liiv on puhas ja pehme, loodud spetsiaalselt mängimiseks.

Kui tahad proovida, milline see käte vahel või jala all tundub, siis Mängu Saare liivakast on just meie liivaga täidetud.

Kuidas lihtsa vaevaga ehitada oma koduhoovi või aeda korralik liivakast, näed siit.

Soovid rohkem infot?

Võta ühendust
Leia edasimüüja
Leia edasimüüja