Ehitusplokk, mis hoiab maja tellija jaoks hulga raha kokku

Loe edasi

Kas sa oleksid kunagi arvanud, et sind võiks huvitada ehitusmaterjali teemaline artikkel? Kindlasti mitte, eks ole? Aga näed, nüüd, kui mõtted lähevad majaehitusele, kulub meie artikkel sulle marjaks ära.

Kohe räägime, millest sa oma maja seinad pead ehitama, et sa hoiaksid sellega ühtlasi ka aega ja raha kokku. Õigupoolest on sellel ehitusplokil nii palju häid omadusi, et see tundub isegi liiga hea, et olla tõsi. Aga vaat on! Tegemist pole mingi Hiina imega, vaid siinsamas Eestis toodetud tõeliselt hea ehitusmaterjaliga, mille häid omadusi osatakse hinnata nii Skandinaavias kui ka naabrite juures Baltikumis.

Kuidas õigesti arvutada müüri ruutmeetri hinda?

Tegemist on tõesti silikaatkiviga, materjaliga, mis on tõestanud oma vastupidavust ja tugevust juba aastast 1910. Võibolla sa mõtled, et oot-oot, ma olen ju uurinud, ja silikaatseina ruutmeetri hind ei ole kõige soodsam?

Väga hea, kui sa oled seda teinud. Ja sellepärast me selle artikli kirjutasimegi, et sa oskaksid seinte ehituse lõpphindasid omavahel võrrelda. Ehitusploki tükihinnale tuleb juurde arvutada ka müüri ladumise 1) lisamaterjali ning 2) tööjõukulu, alles siis saad hindadest õige pildi ette.

Materjalide arvutamisel aitab sind meie kodulehel olev tootekoguse kalkulaator.

Aga kuidas silikaatplokk siis täpsemalt raha kokku hoiab?

Tänu silikaatploki tugevusele ja nutikale disainile käib sellest müüri ladumine kiiremini kui mõnest muust plokist, mis vajab armeerimist ja seguga täitmist.

  • Silikaatplokk ei vaja lisaarmeeringut

Silikaatplokk ei vaja oma konstruktsiooni tõttu iga rea armeerimist, mis tähendab olulist kokkuhoidu tööajalt ja materjalilt. Piisab, kui armeerida esimene ja viimane rida ning avade kohalt.

  • Püstvuuke ei pea täitma

Just, punn-soon ühenduse tõttu ei vaja silikaat-ehitusplokk püstvuukide täitmist ja müüri ladumine läheb tükk maad kiiremini. Taaskord aja ja materjali kokkuhoid.

  • Plokki pole vaja seguga täita

See on tõesti üks ehitusplokk, mida pole vaja täis valada. Ka siit tuleb aja ja materjali kokkuhoid.

  • Kaablisooned on juba olemas

Kui müür valmis, pole elektrijuhtmete jaoks vaja eraldi sooni seina sisse tegema hakata, selleks saab kasutada õõnsusi, mis ploki sees on.

  • Soovi korral saab kokku hoida siseviimistluselt

Kuna silikaatplokk on väga väikese mõõtmete kõikumisega, siis saab sellest laduda hästi sileda müüri, mis ei vaja krohvimist; selle võib lihtsalt ära värvida. Või kui sa krohvida tingimata tahad, siis piisab õhukesest kihist. Jälle hulk aega ja raha kokku hoitud.

Tegelikult silikaatploki positiivsed omadused sellega ei piirdu. Lisaks hinnavõidule on see ka väga tugev ning väga hea helipidavusega. Ja kuna see on valmistatud looduslikest materjalidest, on see ka hingav – silikaatseintega ruumides on hea sisekliima.

Kas sul on lisaküsimusi? Kui jah, siis pane need teele myyk@silikaat.ee

Kui soovid oma uue kodu seinad ehitada silikaatkivist, siis vali endale sobiv edasimüüja või saada päring meile.

Seotud tooted

Leia edasimüüja
Leia edasimüüja