Ehitame Eestit alates 1910

Karjääriliivad

Silikaadi liiv on hele, pestud ja ilma suurte kivideta. See liiv on saadud pumbaga kaevandamise teel sinakate veekihtide alt. Nõrgumise tulemusel viib valguv vesi endaga kaasa lahustunud saviosakesed, mille tõttu on liivast välja kantud liigne tolm ning tulemuseks on pestud ja sõelutud puhas liiv. Männiku karjääri looduslikke liivasid kaevandatakse vastavalt kaevandusplaanile. Pinnase kaevandamisel kontrollitakse jooksvalt katsetusplaani alusel liivade vastavust nõuetele.

Radiomeetrilise analüüsi tulemuste kohaselt võib liiva kasutada elamuehituses.

Ava rohkem
Karjääriliivad

Liivade hinnad alates 1.03.2024

Nimetus Fraktsioon Ühik Hind Hind (k.a. KM)
Jäme ehitusliiv 0 - 4 mm tonn 7,50 EUR 9,15 EUR
Täiteliiv 0 - 4 mm tonn 5,50 EUR 6,71 EUR
Sõelutud must liiv (küsige saadavust) 0 - 2 mm tonn 3,60 EUR 4,40 EUR
Peen ehitusliiv M1 (laadimine T,N,R) 0 - 2 mm tonn 5,60 EUR 6,83 EUR

EHITUSLIIV

AS Silikaat Männiku karjääris kasutatav selektiivne kuiv- ja hüdrokaevandamise kombinatsioon võimaldab saada erineva jämeduse ja kvaliteediga liivasid. Liiv ammutatakse ujuvpinnasepumbaga ja juhitakse hüdropuistangusse. Tehnoloogilise protsessi käigus eraldatakse kruus ja kivid ning uhutakse välja ülipeened tolmu- ja saviosised. Liivad ei saa olla kivide, savitükkide ja muude võõrkehadega. Radiomeetrilise analüüsi tulemuste kohaselt võib liiva kasutada elamuehituses. Liiva kiire laadimise tagab 2,5 m³ kopamahuga ekskavaator. Ühe puistangu ulatuses on liiva kvalitatiivsed näitajad stabiilsed. Täpsemalt saab laborianalüüside ja asjakohase teabega tutvuda kohapeal.

TÄITELIIV

Männiku karjääri looduslike liivade hüdrokaevandamise korral pumbatakse ujuvpinnase pumbaga järve põhjas olev kruus ja juhitakse läbi koonussõela puistangusse. Koonussõela abil eraldatakse liiv ja suuremad kivid. Selline kaevandamise meetod tagab puhta liiva ilma savi- ja tolmuosakesteta. Männiku karjääri looduslikke liivasid kaevandatakse vastavalt kaevandusplaanile. Pinnase kaevandamisel kontrollitakse jooksvalt katsetusplaani alusel, et liivad vastaksid nõuetele.

LIIVA MÜÜK

Liiva müük toimub Männiku karjäärist, aadressil Silikaltsiidi 12 Tallinnas.
Infot karjääri lahtioleku aegade kohta leiad meie kontaktide lehelt.

 

Karjääriliivade laadimiskohad

Liiva müük Silikaltsiidi 12

Liiva müük Silikaltsiidi 12
Leia edasimüüja
Leia edasimüüja