Kui oled planeerimas ehitust ja mõtled, kas on olemas materjali, millest tehtud vaheseinad oleksid helipidavad ning lihtsad paigaldada, siis on meil sulle hea uudis. Selline materjal on olemas.
Tegemist on silikaatplokiga, mida toodetakse siinsamas Eestis ning mis on valmistatud ainult looduslikke materjale kasutades. Aga vaatame lähemalt, millega tegu.
Silikaatplokke on kolmes mõõdus, et saaksid valida just sellise nagu sulle sobib.
Silikaatplokist vahesein peab heli hästi kinni
Ilmselt oled oma elu jooksul sattunud ruumi, kuhu iga seinatagune krõps ära kostab. Või tead naabri lemmiklugusid ja -telesaateid peast? Õudus kuubis, öeldakse sellise asja peale. Helipidavusele tasub mõelda juba maja projekteerimise käigus, et hiljem ei peaks hakkama tube helikindlamaks muutma. Kuigi ka see on võimalus, sest silikaatplokki on lihtne paigaldada. Kui soovid juba valmis majas või korteris vaheseina silikaatplokist ehitada, soovitame konsulteerida ehitusspetsialistiga.
Silikaatplokk peab müra väga hästi kinni, ehitusploki 240 Silence heliisolatsiooniindeks on lausa 55 dB! Kui see number sulle midagi ei ütle, siis ütleme võrdluseks, et kergbetoonist sein peab olema kaks-kolm korda paksem, et saavutada samasugust helipidavust! Selle tõttu soovitame silikaatplokke kasutada mitte ainult era-, vaid ka kortermajade vaheseinte ehitamisel.
Silikaatplokk on valmistatud looduslikest materjalidest
Oleme silikaatkive valmistanud juba aastast 1910. Täna, 110 aastat hiljem valmivad silikaatkivid samal viisil – liiva ja lubja kokku pressimisel kuuma auru abil autoklaavis. Mitte midagi muud kahtlast sinna ei lisata.
Silikaatkivist seinad on hingavad, ruumid ei lähe umbseks ning neis on hea sisekliima. Ja mis samuti väga oluline – suvel hoiab silikaatkivi ruumi jaheda ning talvel soojana. Selline on materjali omapära.
Silikaatplokist sein vajab minimaalselt viimistlust
Kuna meie plokkide mõõdud on väga täpsed, saab neist laduda hästi sileda seina, mida ei pea üle krohvima, selle võib lihtsalt ära värvida.
Silikaatkivist sein kannatab suuri raskusi
Selline materjal, millest ehitatud vaheseinast murdub iga väiksema raskuse peale tükk välja, ei kõlba kuskile. Silikaatseina külge võib rahulikult kinnitada näiteks mööblit või tehnikat, ilma, et peaks muretsema, et see sealt alla kukub.
Ilma keerulisi mõõtühikuid kasutamata ütleme, et silikaatplokk on keskmiselt 5 korda tugevam kui kergbetoonist plokk. Aga kui numbrite maailm sind huvitab, siis saad ploki tehnilisi andmeid vaadata näiteks siit.
Ja nüüd rahast!
Ilmselt on kõik eelnevad olnud juba päris head argumendid, miks silikaatploki kasuks otsustada, aga kirsiks tordil on asjaolu, et silikaatplokist müüri ladumine hoiab sulle ka raha kokku. Ja nagu eespool vihjasime, siis üsna mitmel viisil.
- Oma väikse mõõtude kõikuvuse tõttu ei vaja silikaadist vahesein üle krohvimist. Loomulikult sa võid seda soovi korral teha, aga piisab ainult värvist. Proovi väikse pinna peal järele! Kui ei meeldi, võid lasta üle krohvida.
- Silikaatplokid ei vaja armeerimist, püstvuukide täitmist ega täis valamist. Sisuliselt jääb ära kolm tegevust ja mitme lisamaterjali kasutamine – võit tuleb korraga tööjõukulult ja materjalilt. Kuna silikaatplokil on punn-soon ühendus nagu pildil näha, siis ei ole vaja täita müüri püstvuuke ega kasutada lisaarmeeringut. Müür jääb ilma selletagi väga tugev.
- Kaablisooned on juba olemas. Kas näed neid õõnsusi, mis ploki sees on? Sealt on mugav elektikaablid läbi juhtida, nii jääb ka seina sisse vastavate soonte tegemine ära. Veel üks kokkuhoiukoht!
Muide. Ehkki see artikkel rääkis silikaatplokist kui heast vaheseina materjalist, sobib see suurepäraselt ka välisseinte ehituseks.
Kui soovid teada endale vajalikku plokkide ja segu kogust, kasuta meie tootekoguse kalkulaatorit ning saada hinnapäring meile või lähimale edasimüüjale.