Kodu ehitades mõtled majale mis pole mitte ainult tuule-, vihma- ja külmakindel, vaid ka kohale, kus on mõnus olla. Looduslikust ehitusmaterjalist kodus on ka tervislikum sisekliima.

Kodu, kus on hea olla

Loe edasi

Kodu ehitades mõtled majale mis pole mitte ainult tuule-, vihma- ja külmakindel, vaid ka kohale, kus on mõnus olla. Silikaatplokk on Eesti oludes ideaalne ehitusmaterjal, olles ilmastikukindel, vastupidav ja looduslik.

Suure osa oma ajast veedame siseruumides. Kodu on paik, kus lõõgastuda ning end hästi tunda. Valides „kindluse“ ehitamiseks materjale, tuleks neist mõelda kui investeeringust iseenda ja oma perekonna tulevikku, heaolusse ning tervisesse.

Panustades tarkadesse ja läbimõeldud valikutesse, säästad end hilisemast peavalust ning väldid asjatuid komplikatsioone, kulutusi ja ümbertegemist.

Kvaliteet ja vastupidavus

Kvaliteetsete ning looduslike ehitusmaterjalide kasutamine kodu planeerimisel aitab luua tervislikuma ning kauakestvama elukeskkonna.

Silikaattellis ja -plokk on kemikaalivabad ehitusmaterjalid, mis on valmistatud traditsioonilistest looduslikest koostisosadest: lubjast, liivast ja veest. Silikaattooted on tugevad ja stabiilsed ning kord seina sätitud pildid jäävad paika. Tänu silikaatploki heale helipidavusele saab naabreid häirimata ka muusikat kuulata.

Keskkonnasõbralikke silikaattelliseid on pikka aega kasutatud nii elamute kui ka ühiskondlike hoonete ja tööstusrajatiste ehitamisel. Silikaatkivi vastupidavusest annavad tõestust pea sajandivanused hooned, mis tänaseni meie tänavapilti ehivad.

Kui tänapäeval kasutatakse müüri ladumisel tugevaid silikaatplokke, siis tänu oma vastupidavusele leiavad silikaattellised rakendust korstnapitside välisvoodri ehitamisel. Silikaadist telliskivi pikaealisust ja vastupidavust demonstreerivad ilmekalt näiteks Rahvusooper Estonia 1913. aastal valminud väärikas hoone ning 1939. aastal Suure-Munamäe tippu rajatud vaatetorn.

Eestis tegeleb silikaattelliskivide ja – plokkide tootmise ja liiva kaevandamisega AS Silikaat, mille ajalugu ulatub aastasse 1910. Ettevõte teostab nii maapealset kui ka veealust kaevandamist Saku-Männiku liivamaardlas. Neile kuuluv tehas toodab ka ainsana Eestis silikaattooteid.

Tellis kui sisustuselement

Tänapäeval on klassikaline tellis hinnatud ja trendikas interjööri- ja dekoratsioonielement. Selle heaks näiteks on Tallinnas asuvad Kultuurikatel ning Telliskivi Loomelinnak.

Minimalistlike, siledapinnaliste telliste kõrval toodab AS Silikaat ka rustikaalsemaid, erinevate pinnastruktuuridega dekoratiivtelliskive, mida kasutatakse laialt aiapostide ehituses, majafassaadides ja miks mitte ka sisekujunduses.

AS Silikaadi tootevalikus olevaid telliseid saab kasutada fassaadimaterjalina töötlemata kujul, lähtudes nende omadustest ja välimusest. Tellised jäävad nähtavaks oma algupärasel viisil, luues klassikalise sümmeetrilise mustriga soliidse, kergelt hallika alatooniga valge seina.

MIKS EELISTADA SILIKAATPLOKKI?

Silikaatplokk on

  • Helikindel
  • Tugev
  • Ilmastiku- ja külmakindel
  • Sileda pinna ja täpsete mõõtmetega
  • Vastupidav ja nõuab minimaalset hooldust
  • Ehituskulude kokkuhoid, kuna ei vaja armeerimist, täisvalamist, vertikaalvuukide täitmist.

 

Artikkel ilmus sisustusväljaandes “Idee ja Lahendus” nr.9 sügis-talv 2018/2019

Seotud tooted

Leia edasimüüja
Leia edasimüüja