AS Silikaat lõpetab telliste tootmise ning keskendub liiva kaevandamisele ja töötlemisele

Loe edasi

AS Silikaat põhifookus on nüüd Eestile olulise maavara – liiva – keskkonnasõbralikul kaevandamisel ja väärindamisel, ettevõtte silikaattellise järgi pandud nimi jääb alles ning edasi kestab ka üle saja aasta pikkune edulugu.

Uute tehnoloogiate ja materjalide tekkega pole silikaattelliste ja -plokkide tootmine enam majanduslikult otstarbekas. Igal tootel on oma elutsükkel.
„Ehitusmaterjalide turul käib tihe konkurents kodumaiste ja välismaa tootjate seas. Silikaatkivi tootmine on kahtlemata kallis, tehnoloogia on püsinud muutumatuna üle saja aasta ning mahud on tasapisi vähenenud, sest materjali valiku määrab üldjuhul just hind. See avab meie jaoks aga uue ja väärika peatüki,“ kommenteerib Silikaat Grupi tegevjuht Jaak Saarniit.

AS Silikaat kinnistab oma positsiooni valdkonnas, kus omab pikaaegset kogemust ja ressurssi, muuhulgas kaevanduslubade näol. „Harjumaal toimetame neljas karjääris 400 hektaril, kus toimub nii maapealne kui ka keerukas veealune liiva kaevandamine. Tegevust oleme laiendanud ka teistesse kaevanduspiirkondadesse üle Eesti,“ räägib Saarniit. „Sealjuures peame oluliseks maavaraga ümber käia selle väärtust hinnates ning keskkonda hoides. Keskendume karjääriliivade, sõelutud kuivliivade ja ehituslike kuivsegude tootearendusele, keskkonnasõbralike tootmisvõtete leidmisele ja kasutusvõtule ning samal ajal proovime oma tegevust laiendada nii kodu- kui välisturul.“

Ettevõtte lõpptoodanguks on kvaliteetne ehitusliiv, täiteliiv, sõelutud kuivliiv ning ehituslikud kuivsegud, mis jõuavad Eesti teedele, majadesse ja nende alusvundamenti, aitavad toota toasooja ning tehastel oma toodangut valmistada.

AS Silikaat on asutatud 1910. aastal, kui Eestis algas kuulsa silikaattellise tootmine. Tänu heale vastupidavusele põhjamaises kliimas sai silikaattellisest 20. sajandi enimkasutatud ehitusmaterjal, mis on hästi tuttav ehitajate mitmele põlvkonnale. „Saime anda ajalukku oma panuse nii väärika ehitusmaterjali tootmisega, millel on oluline roll meie kultuuri- ja arhitektuuripärandis. Silmapaistvamad näited silikaattellise kasutamisest on sajandivanune Estonia teatrimaja, Peeter Suure merekindlus ning Baltimaade kõrgeimas punktis asuv Suure Munamäe vaatetorn. Lisaks muidugi lugematu hulk eramuid, büroohooneid ning kortermaju, millest paljud ilmestavad meie linna- ja maapilti ka praegu,“ rõõmustab Jaak Saarniit.

 

AS Silikaat kuulub Silikaat Gruppi, Eesti kapitalil põhinevasse suurkontserni, mis koondab enda alla erinevate valdkondade juhtivaid ettevõtteid. Silikaat Grupp on kui läbilõige Eesti majandusest, kuhu kuulub 35 ettevõtet põllumajandusest ja tootmisest kinnisvaraarenduse ja jaekaubanduseni. Silikaat Grupi tuntumad ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, AS Aatrium Sisustuskaubamaja, põllumajandusettevõtted OÜ Kõo Agro OÜ ja OÜ Mangeni PM ning taastuvenergiaallikatest transpordikütust tootev OÜ Biometaan.

Leia edasimüüja
Leia edasimüüja