Kuivliivad – igale tegevusele oma

Loe edasi

Nii nagu maitsva roa saamiseks on vaja kvaliteetseid koostisosi, on väga tähtis, millist liiva ühe või teise tegevuse juures kasutatakse. Sellepärast sõelume meie Silikaadis välja mitu erineva jämedusega (ehk fraktsiooniga) kuivliiva, et sul oleks võtta just sellist, mis aitab sul oma tegevuses kõige parema tulemuse saavutada.

Liiva müük ei tähenda ühest suurest kuhjast kõigile jagamist. Et klientide erinevatele soovidele vastu tulla, peame kaevandustöid hästi planeerima ja teostama, sest erinevates karjääri piirkondades on erinev liiv ja kaevandamine on vaevarikas töö.

Meie kuivliivad pärinevad Männiku karjäärist. Peale pesu, kuivatamist ja sõelumist erinevateks fraktsioonideks leiavad need laia kasutust kodumajapidamises, ehituses, pindade töötlemises ja isegi energiatööstuses. Selles artiklis keskendume kuivliivadele, mis on käepärases pakendis saadaval jaekauplustes.

Kodus ja aias leiavad enim kasutust 4 fraktsiooni, mis on pakendatud 25 kg kaaluvatesse paberkottidesse mugavaks transpordiks lähimast ehituskauplusest. Et sul oleks poes lihtsam vahet teha ja mitte viia kogemata koju vale liiv, oleme pakendid kujundanud eri värvi: kollane, hele- ja tumepruun ning punane.

Aga vaatame siis täpsemalt üle, mis on mis.

Kuivliiv 0 – 0,8 mm

Alustame kõige peenemast liivast, mis on ühtlasi ka kõige populaarsem. Liivaterade jämedus jääb 0,0 ja 0,8 mm vahele. Aiapidajatele kulub see liiv hästi ära näiteks muru õhutamisel. Nimelt, muru õhutamiseks ei piisa ainult muru sisse aukude tekitamisest, sest need vajuvad kiiresti uuesti täis. Siinkohal aitab muruplatsi liivatamine.

Kui su kodu lähedal on tänavakivi sillutis, saad peenliiva abil efektiivselt ja kemikaalideta seda korras hoida. Tänavakivide paigaldamisel sobib see liiv ideaalselt vahede täiteks, et kivid kindlalt paika jääksid. Et vältida kivide vahel muru kasvamist ning kivide vajumist, tasub igal aastal survepesuga vahed üle käia ning uuesti liivaga täita. Nii jääb tulemus tasapinnaline, hoolitsetud ja kena.

Samuti sobib see peeneteraline kuivliiv hästi juurviljade säilitamiseks.

Ehitajad kasutavad seda müüri- ja krohvimörtides ja tänavakivide paigaldamisel.
Liivapritsitöödes on see peenliiv väga laialt kasutusel näiteks õrna roostekihiga metallpindade puhastamisel.

Ja muide, sellest tehakse ka kineetilist liiva lastele mängimiseks.

Kuivliiv 0 – 2 mm

Samuti väga laia kasutusalaga kuivliiv, milles on peenosise kõrval ka jämedamat tera. Sobib koduaias kõnniteede katmiseks ja äärte kujundamiseks ning ehitusel kasutatakse seda müüri- ja krohvitöödel. Liivapritsiga saab selle liivaga puhastada graniitplaate jm sarnaseid detaile.

Sobib hästi ka rannavõrkpalli väljakutele ja hipodroomidele.

Kuivliiv 0,63 – 2 mm

Tumepruunis pakendis kuivliiva fraktsioon on 0,63–2 mm. Eelmisest kahest liivasordist eristab seda see, et oleme päris pisikesed liivaterad välja sõelunud ja kõige peenemad on jäänud läbimõõduga 0,63 mm. Jämedamad terad on kuni 2 mm.

Sellel liival on rohkem kasutusvõimalusi tubases majapidamises. Sobib näiteks kassiliivakasti täiteks, lillepottidesse (sh miniterraariumitesse) ning akvaariumite põhja.

Ehitusel sobib selle fraktsiooniga kuivliiv pottsepatöödeks, betoonide täiteks ning tänavakivide aluskihiks.

Liivapritsid kasutavad seda tihti tugeva rooste ja paksu värvikihiga plekkvelgede ja muude metalltoodete esimesel töötlusel.

Kasutatakse ka basseinide veefiltrites. NB! Enne liiva kasutamist filtrites tutvu kindlasti filtri tootja juhendiga.

Kuivliiv 2 – 6 mm

See on meie kuivliivadest kõige jämedam ning välimuselt meenutab pigem graniitkillustikku kui liiva.

Efektiivne libedusetõrje vahend kõnniteedel, parkimisplatsidel ja väljakutel ning meie muutlikus kliimas tasub hoida üks kott alati varuks. Erinevalt graniitkillustikust on selle terad ümarad ning ei lõhu jalatseid ega lemmikloomade käppasid.

Aias sobib hästi dekoratiivsete platside katteks ning akvaariumi omanikud saavad seda lisada peenemale liivale, et muuta akvaariumi pinnas vaheldusrikkamaks.

Leiab kasutust ka filtreerivate pinnasekihtide loomisel, näiteks puurkaevudes.

Lisaks nendele neljale võid leida poest ka meie liivakastiliiva, mille kohta saad lugeda siit.

Need on meie populaarsemad kuivliivad, mida võid leida käepärases pakendis ehituskauplustest. Loomulikult on need saadaval ka suuremates, 1 tonnistes pakendites ning võimalusel ka puistena. Küsi julgelt ehituskauplustest!

Seotud tooted

Leia edasimüüja
Leia edasimüüja