Eesti silikaatplokk leiab üha sagedamini tee Rootsi!

Loe edasi

Veebruari esimene esmaspäev. Vaikne talveilm Männikul. AS Silikaat kivilaost kostub töötava diiselmootori müra. Mõne hetke pärast ilmub kõrguvate valgete kaubaaluste tagant nähtavale väle Toyota tõstuk, alused 180 silikaatplokiga reipalt käppadel õõtsumas. Roolis olev Viktor manööverdab vilunult hoovis ootava rootsi päritolu Scania veoki suunas. Veok on peaaegu täis valgeid silikaatploki aluseid. Kahe jagu ongi veel ruumi. Puuduolevad alused maanduvad sujuvalt oma kohale, koormarihmad lähevad peale ja teekond Rootsi poole algab.

See on järjekorras kolmas autokoorem, mis veab oma jäljed mööda värskelt maha sadanud lund Silikaadi tohutult territooriumilt sadama suunas.

Eestimaal pikaaegse kogemuse ja hoolega valmistatud looduslik silikaatplokk leiab rakendust Halmstadi rajatava elamurajooni hoonete vaheseintes. Arenduse tutvustusest saab aimu, et ehitusmaterjali valik on arendajal hoolega läbi mõeldud, sest tulevane elanik on teadlik looduslike ehitusmaterjalide positiivsest mõjust eluruumide sisekliimale ning oskab hinnata tugevate ja helipidavate seintega kodu.

Enne viimase talvekuu lõppu teeb sama teekonna läbi veel neli autokoormatäit silikaatplokki.

Seotud tooted

Leia edasimüüja
Leia edasimüüja